Проведення заходів з екологічного виховання у 2018 році

Протягом 2018 року Регiональним офiсом водних pecypciв у Рiвненськiй областi та його пiдвiдомчими організаціями було проведено освітянську роботу з учнями навчальних закладів  області. По школам відбулося  багато історичних та екологічних уроків, було влаштовано круглі столи на тему збереження водних ресурсів,читались лекції на різні водогосподарські теми.

Так в січні з метою залучення дітей до вирішення екологічних проблем  та підвищення екологічної свідомості, щоб кращим і зрозумілим став стан захисту та використання водних ресурсів Сарненським УВГ було проведено конкурс творчих робіт серед дітей працівників управління на тему: «Вода – душа Землі» .Творчі дитячі роботи відзначили дипломами  та подяками за участь.

Наприкінці зими в освітніх закладах області проводилися лекції на тему «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь».

У березні по школам області провели лекції, історичні та екологічні уроки на тему «22 березня-всесвітній День води».

24 квітня 2018 року  у Національному університеті водного господарства та природокористування для студентів ННІ ВГП 4-го курсу бакалаврату спеціальності «Гідротехніка” відбулася відкрита лекція керівника відділу водних об’єктів Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Фесенко Віталія Вадимовича. Під час лекції Фесенко В.В. ознайомив студентів з сучасним станом водогосподарських об’єктів Рівненщини.

У квітні у Сарненському районі Сарненським УВГ проводилися екологічні уроки учням 5-11 класів,читалися лекції на теми «Природа для води», «Екологічні проблеми людства», «Кругообіг води в природі», «Наша вода».

Для наглядної агітації використовували інформацію про джерела,водні об’єкти Сарненщини, презентацію про Сарненське УВГ.

У травні 2018 року Володимирецьке УВГ  проводило разом з учнями Ромейківської та Балаховицької шкіл Засідання круглого столу на тему  «Збереженняводнихресурсів». Учнів Рівненського,Гощанського та Корецького районів залучали до прибирання територій навколо джерел та прибережних  захисних смуг річок.

Учні Зарічненського району 15  вересня 2018 року активно підтримали  екологічну акцію «Міжнародний день чистих берегів». Учнівські та педагогічні колективи Річицької, Привітівської, Бродницької ЗОШ І-ІІ ступенів, Мутвицької, Кухітсько-Вільської,  Борівської, Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели комплексну роботу по упорядкуванню водних джерел сіл, прибирали берегові смуги біля річок  та озер, працювали над упорядкуванням ставків, канав та інших водойм.

В цей самий день на підтримку екологічної акції працівники Сарненського управління водного господарства спільно з учнями ЗОШ №4проводили прибирання берега р.Случ та озера «Селянське».

У жовтні по області в школах проводилися екологічні уроки : у Дубенському районі-на тему «Збереження і охоронарічокУкраїни», у Дубровицькому-«Водні ресурси Дубровицького району»,Костопільському-«Водні ресурси Костопільщини», та у Березнівському-“Вода – основа життя”.

У листопаді працівниками служби водних ресурсів Сарненського управління водного господарства учням 8 класів Сарненської  ЗОШ № 3 І-ІІст. та учням 7-8 класів Сарненської ЗОШ № 6 І-ІІ стбуло проведено екологічні уроки.

Працівниками Рівненського міжрайонного управління водного господарства та Зарічненським управлінням водного господарства проводилися екоуроки у школах своїх районів на тему  « Вода-основа життя»

За період з січня по грудень 2018 р. було проведено 199 екологічних уроків у 103 школах області для 3302 учнів та влаштовано 19 круглих столів, в яких прийняло участь 152 школяра.

Упорядкування 8 водних джерел відбулося із залученням 123 учнів місцевих шкіл, а у прибиранні та упорядкуванні  3 прибережно-захисних смуг було задіяно  48 учнів.

Робота з поширення екологічних знаyь буде проводитись і надалі спеціалістами водогосподарських організацій Рівненщини.